Dr n med Sebastian Kuczyński tel.: 600 263 705

Nowość | Ulthera | Lifting System
Ulthera

Od długiego czasu poszukiwany jest zabieg, który dałby zbliżony efekt do liftingu ale bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Dotychczas bardzo niewielką namiastkę liftingu można było uzyskać za pomocą Thermag™ lub frakcyjnego lasera ablacyjnego. Nową kategorię tego typu zabiegów otwiera Ulthera™.

 

Ulthera™ przeznaczona jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy i daje rezultaty porównywalne jedynie z efektami jakie zapewnia chirurgia plastyczna, a przynajmniej najbliżej są to tych efektów zbliża w porównaniu to wszystkich nieinwazyjnych metod napinania skóry. Ulthera™ wykorzystuje zjawisko koncentracji fali ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości, co powoduje powstanie stref uszkodzenia termicznego I efektem liftingu i ujędrnienia skóry.  Wszystko odbywa się pod kontrolą obrazu USG skóry.

 

Mechanizm działania
Fala ultradżwiękowa wprawia w drgania tkankę na wcześniej ustalonej głębokości, a zjawisko tarcia towarzyszące drganiom prowadzi do wtórnego generowania ciepła I wytworzenia stref termicznego uszkodzenia.

 

 

Wskazania
Zabieg wykonywany przy zastosowaniu Ulthery™ zmniejsza powierzchnie skóry a w konsekwencji redukuje narastające z wiekiem nawisy skórne i jej zwiotczenia. Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi uniesienie górnych powiek I linii brwi, poprawa linii żuchwy, zmniejszenie bruzdy marionetki, redukcja obwisłej skóry na brodzie I szyi.

 

Procedura zabiegu
Lekarz rozpoczyna zabieg od diagnostyki polegającej na wizualizacji tkanki podskórnej. Umożliwia to unikalna technologia obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™, w którą wyposażony jest aparat Ulthera™. Dzięki temu lekarz może widzieć strukturę tkanki skórnej do głębokości 8 mm - ogląda, ocenia i określa precyzyjnie właściwą głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg, poniżej powierzchni skóry bez naruszania warstw naskórkowych. Następnie przystępuje on do fazy terapeutycznej polegającej na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. Ulthera™ wyposażona jest w różnorodne głowice pozwalające dostarczać strumień skoncentrowanej energii przy użyciu różnych częstotliwości i różnej głębokości działania w zależności od specyfiki określonego obszaru. Terapia ultradźwiękowa skupia się na klinicznie istotnych głębokościach, koncentrując energię, która dokonuje znaczącego liftingu i napięcia zwiotczałej skóry.

 

Zabieg Ulthera™ nie wywołuje większego dyskomfortu. Tylko w chwili oddziaływania terapeutycznego fal pacjent może czuć lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Można go jednak zneutralizować przez zażycie na pół godziny przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego (typu paracetamol). Nie należy przy tym przyjmować środków o działaniu przeciwzapalnym. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut.

 

Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu - tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez minimum jeden rok.

 

Jeden zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt – może to być zabieg na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanego zabiegowi i celów terapii. Jeśli skóra wymaga tylko uniesienia to lekarz wykonuje jeden zabieg na większej głębokości oddziałując wektorowo na powięź skórną. Gdy skóra potrzebuje dodatkowego ujędrnienia lekarz wykonuje zabieg na niższej głębokości - na obszarach wymagających ujędrnienia.

 

Działania niepożądane
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż jedną lub dwie godziny. Niektórzy pacjenci mogą mieć niewielki obrzęk, który może być widoczny maksymalnie dzień lub dwa. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.  U nielicznych pacjentów opisuje się niewielkie zaburzenia czucia, które mogą pojawić się w leczonym obszarze (np. na szyi), bardzo rzadko może dojść do przejściowego zaburzenia funkcii gałęzi nerwów ruchowych.

 

Kto jest najlepszym kandydatem do zabiegu?
Osoby o obniżonych brwiach, nadmiarze skóry górnej powieki, opadających powiekach, opadającej skórze policzków (spłaszczonych środkach policzków), głębokich fałdach nosowo - wargowych, opadającym zwiotczałym podbródku, zaniku linii żuchwy, opadającym kąciku ust. Idealny pacjent to kobieta od wczesnego do późnego wieku średniego.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Przeciwwskazaniem do zabiegów Ulthera™ są otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy, zmiany trądzikowe, stenty metalowe oraz implanty, bioabsorbowalne implanty mechaniczne, wszczepione urządzenia elektryczne, aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry. Przeciwwskazaniem jest także terapia przeciwzakrzepowa, aktywna choroba systemowa lub skórna, która może powstrzymywać regenerację, zaburzenia krwotoczne lub inne dysfunkcje hemostatyczne.

 

Czym różni się zabieg Ulthera™ od innych zabiegów ujędrniających skórę?
Ulthera™ to jedyne urządzenie przeznaczone do liftingu skóry, którego efekty są porównywalne do liftingu chirurgicznego. Inne technologie, takie jak na przykład Thermage™, służą ujędrnianiu skóry, czyli jej zagęszczaniu i nie potrafią zlikwidować w tak dużym stopniu nadmiaru skóry. Nie oznacza to wcale, że u każdego pacjenta efekt jest zgodny z jego oczekiwaniami.

 

Potwierdzeniem bezpieczeństwa i unikalności systemu Ulthera™ jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA "de novo". Procedura "de novo" wskazuje, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia. Ulthera™ otrzymała także European Certificate of Conformance (CE Mark) w 2008 oraz certyfikat Health Canada w 2009 roku.


 
Polish English German Italian Russian Spanish
http://medycyna-estetyczna.pl http://sklep.medycyna-estetyczna.pl http://www.laserowaepilacja.pl https://cosmelan.edu.pl http://www.ulthera.com.pl http://coolsculpting.pl http://www.kosmetologia.edu.pl http://www.kosmeceutyki.kosmetologia.edu.pl